Premiile municipiului Galați

System Administrator

Numar HCLPersoana careia i s-a acordat titlulMotivul propuneriiAnul
28/28.11.1996Spitalul Sf. Apostol AndreiCu ocazia aniversarii a 25 de ani de existenta si activitate neintrerupta, in folosul cetatesanului si in acord cu tehnicile medicale moderne1996
29/28.11.1996Teatrul Muzical "Nae Leonard"Cu ocazia aniversarii a 40 de ani de activitate culturala si ca o recunoastere a valorii artistice a ansamblurilor acestei institutii teatrale si a echipelor regizorale si de management1996
30/28.11.1996S.C. Intfor S.A.Cu ocazia implinirii a 75 de ani de la infiintare si ca o recunoastere a meritelor acestei prestigioase firme metalurgicede activitate1996
51/15.05.1997Scoala Normala "Costache Negri"Cu ocazia implinirii a 120 de ani de la infiintare si pentru activitate1997
128/20.11.1997Teatrul Muzical "Nae Leonard"Pentru organizarea concertului extraordinar "Recviem" de Gabriel Faure1997
129/20.11.1997Complexul Muzeal de stiinte ale NaturiiPentru efortul de sustinere a proiectului "Complexul Muzeal de stiinte ale Naturii"1997
130/20.11.1997Muzeul de Arta Vizuala GalatiPentru efortul constant de lansare a valorilor artei contemporane romanesti1997
131/20.11.1997Profesorilor cu merite deosebite in pregatirea elevilor Dinu Maria - profesor Colegiul "Vasile Alecsandri" Galati
Zamfir Romei - profesor Colegiul "Vasile Alecsandri" Galati
Ilisan Traian - profesor muzica scoala nr. 38, conducator formatie de muzica usoara, organizator a numeroase spectacole la nivel judetului si in afara lui
1997
132/20.11.1997Elevilor cu merite deosebiteMoraru Ramona eleva a Colegiului "Vasile Alecsandri" - a obtinut medalie de bronz la Olimpiada Internationalade Biologie din Turkmenisten
Voicu Cristian elev al Colegiului "Vasile Alecsandri" - a obtinut medalie de bronz la Olimpiada Balcanica de Matematica
Ivanus Iulian elev al scolii nr. 38, a obtinut premiul I la Olimpiada Nationala de matematica
Ungureanu Dan elev al Colegiului "Vasile Alecsandri" - a obtinut locul I la Olimpiada Nationala de Matematica
Tacu Daniel elev al Grupului scolar Energetic - a obtinut locul I la Olimpiada Nationala de Electrotehnica
1997
133/20.11.1997Scoala Generala Nr. 8 "Spiru Haret"Pentru activitatea deosebita in cadrul Cercului de Pictura1997
134/20.11.1997Scoala Generala Nr.24Cu ocazia implinirii a 165 de ani de la infiintarea primei scoli galatene1997
135/20.11.1997Colegiul National "Vasile Alecsandri"Cu ocazia aniversarii a 130 de ani de la infiintare1997
136/20.11.1997Grupul scolar "Traian"Cu ocazia aniversarii a 125 de ani de la infiintare 1997
137/20.11.1997Sportivi galateniAlina Tecuta atletism - Otelul - antrenor I.Tamasanu, locul I la Campionatul Mondial de semimaraton;
Aurelian Covrig radioamatorism - Radioclubul Judetean, locul III la Campionatul Mondial de Radiotelegrafie sala; locul V la Campionatul Mondial de Radiotelegrafie;
Liliana Tudorache, Ionela Borit, Viorica Mincan handbal, Otelul, locul III la Campionatul Mondial de Tineret;
Gabriela Ionete arte martiale CS Kodo, locul I la Campionatele Europene de Karate Traditional
Alina Ciubotaru arte martiale CS Kodo, locul I la Campionatul European de Tineret - fuku-go;
Liviu Papuc modelism, CS Universitar, locul III la Campionatul Mondial Indoor;
Valentin Raceanu sah, Otelul, locul II Campionatul Mondial Juniori;
Stefan Gogorita popice, CSM Constructorul, locul V la Campionatul Mondial de Juniori;
Ramona Taune atletism, Liceul cu Program Sportiv, locul I la Campionatul Balcanic Juniori;
Adina Mocanu atletism, Liceul cu Program Sportiv, locul I Campionatul Balcanic Juniori;
Cristian Bitire atletism, Club Sportiv scolar, locul II la Campionatul Balcanic Juniori;
Marius Chirila popice, CSM Constructorul, locul V la Campionatul Mondial Juniori;
Laura Cernat atletism, Club Sportiv scolar, locul II la Campionatul Balcanic de Cros Juniori
1997
4/15.01.1998Casa de Cultura a SindicatelorPentru contributia deosebita adusa vietii culturale a municipiului Galati1998